Бог проявив щедрість,
коли подарував світу таку людину...

Світлані Плачковій присвячується

Видання присвячується дружині, другу й соратнику,
автору ідеї, ініціатору й організатору написання цих книг
Світлані Григорівні Плачковій, що стало її останнім
внеском у свою улюблену галузь – енергетику.

Книга 4. Розвиток атомної енергетики та об’єднаних енергосистем

4.3. Радіоактивні відходи

Безпосередньо на АЕС високоактивних відходів з активністю більшою 1 Кі/л не утворюється. При експлуатації АЕС утворюється значна кількість радіоактивних рідких продуктів. Це розчини речовин з періодом напіврозпаду менше 60 діб, активність яких перевищує середньорічні допустимі концентрації у воді відкритих водоймищ більш ніж у 100 разів. Рідкі радіоактивні відходи утворюються в системах продувки реактора, очищення організованих протоків, спецводоочистки, дезактивації, в душових, спецпральнях тощо. Загальний об'єм радіоактивних стічних вод з активністю 10-5–10-6 Кі/л, що підлягають локалізації на великих АЕС, не перевищує 500 м3/добу. З метою зниження об’єму рідких радіоактивних відходів і перетворення їх в стан, безпечний для зберігання, передбачаються різні системи поводження з ними. Місткості для зберігання рідких радіоактивних відходів з урахуванням їх упарювання безпосередньо перед подачею в сховище розраховуються на 5-річний термін експлуатації АЕС. Як приклад, на малюнку 4.7 наведена схема сховища рідких радіоактивних відходів місткістю 2400 м3.

На АЕС утворюються й різні типи твердих радіоактивних відходів, які також піддаються іммобілізації та іншим видам переробки (пресування, спалювання тощо) з метою зменшення їх обсягу.

Мал. 4.7. Сховище рідких радіоактивних відходів місткістю 2400 м3Мал. 4.7. Сховище рідких радіоактивних відходів місткістю 2400 м3

Сховище РАВ ДУП МосНВО «Радон»Сховище РАВ ДУП МосНВО «Радон»

  • Попередня:
    4.2. Головний корпус АЕС
  • Читати далі:
    4.4. Ядерний реактор
  •