Книга 4. Развитие атомной энергетики и объединенных энергосистем
Перша редакція Енергетичного стратегії на період 2030 року була опрацьована за розпорядженням Президента України в 2002–2003 рр. Інститутом загальної енергетики НАН України за участю багатьох академічних та галузевих інститутів і організацій. Вона пройшла широке громадське обговорення, результати якого були враховані під час опрацювання другої її редакції у 2005–2006 рр. Друга редакція стратегії, підготовлена Міністерством палива та енергетики України та Інститутом загальної енергетики НАН України із залученням інших науково-дослідних інститутів Національної академії наук України, галузевих наукових установ, після громадського обговорення, численних слухань у Верховній Раді України, Кабінеті Міністрів, була схвалена Постановою КМ України від 15 березня 2006 р. № 145-р.
Згідно з директивами уряду в новій редакції уточнені цілі й завдання стратегії, намічені додаткові заходи щодо гарантування енергетичної безпеки, зниження показників питомого споживання енергії промисловими підприємствами і в побуті, кардинального зменшення об’єму споживання газу, збільшення використання електроенергії для опалення житла, розвитку атомної енергетики, зокрема збільшення строків роботи діючих енергоблоків, євроінтеграції, законодавчого забезпечення розвитку ПЕК тощо.
У результаті збільшено прогнозовані обсяги власного видобутку вугілля та урану і, як наслідок, максимально знижені очікувані рівні імпорту енергоносіїв для виробітку електроенергії, визначено основні програми розвитку галузей ПЕК, які повинні опрацьовуватися з урахуванням прогнозів енергетичних балансів і основних напрямів розвитку енергетики. У доопрацьованій стратегії значно збільшені прогнозовані показники заміни бензину на газ для автотранспорту, виробітку енергії на ГЕС, у тому числі малих, використання нетрадиційних і відновлювальних джерел енергії (НВДЕ), розвитку магістральних і розподільних мереж. Переглянуті з урахуванням вимог часу розділи стосовно законодавчого забезпечення розвитку енергетики та його наближення до європейського, зокрема в питаннях ринку енергії, екології та ін.
Енергетична стратегія України на період до 2030 року дає комплексний аналіз сучасного стану, основних перспектив і доцільних стратегічних напрямів розвитку енергетики України.
- Введение
- ЧАСТЬ 1. Атомная энергетика
- Раздел 1. Развитие атомной энергетики
- Раздел 2. Ядерные реакторы
- Раздел 3. Ядерные энергетические установки
- Раздел 4. Атомные электростанции
- Раздел 5. Топливные циклы атомной энергетики
- Раздел 6. Обеспечение топливом атомной энергетики
- Раздел 7. Перспективные направления развития реакторов и ядерного топливного цикла
- Раздел 8. Реакторы–выжигатели высокорадиотоксичных отходов переработки отработавшего топлива АЭС
- Раздел 9. Возможный вариант развития ядерно-топливного цикла в Украине
- ЧАСТЬ 2. Объединенные энергосистемы и энергообразования
- Раздел 1. Процесс объединения энергетических систем: основные понятия и назначение
- Раздел 2. Межсистемные связи - средство эффективного образования энергообъединений
- Раздел 3. Объединенная энергетическая система Украины
- Раздел 4. Единая энергетическая система Российской Федерации
- Раздел 5. Транснациональные и трансконтинентальные энергосистемные образования
- Заключение
- Перечень сокращений
- Список использованной литературы
- Сведения об авторах