Бог проявил щедрость,
когда подарил миру такого человека...

Светлане Плачковой посвящается

Издание посвящается жене, другу и соратнику, автору идеи, инициатору и организатору написания этих книг Светлане Григорьевне Плачковой, что явилось её последним вкладом в свою любимую отрасль – энергетику.

Книга 5. Электроэнергетика и охрана окружающей среды. Функционирование энергетики в современном мире

Раздел 4. Влияние гидроэнергетических объектов на окружающую среду

Про історію використання сонячної енергії та її потенціал розказано в першій книзі (частина 1, розділ 5). Сонячне випромінювання є невичерпним джерелом енергії.

Випромінювання енергії СонцемВипромінювання енергії Сонцем
Мал. 2.1. Утворення вторинних джерел енергії Мал. 2.1. Утворення вторинних джерел енергії

Густина сонячного потоку в космосі на межі земної атмосфери складає 1,36 кВт/м2, його максимальна інтенсивність на поверхні Землі – 1 кВт/м2 (при тривалості до 2 годин у літні дні), а його середня інтенсивність у більшості країн – 0,20–0,25 кВт/м2. Низька ступінь концентрації є недоліком при використанні сонячної енергії. Із загальної кількості сонячного випромінювання, що потрапляє на земну поверхню, 46% – розсіяна сонячна радіація, 54% – пряма сонячна радіація.

У сонячній енергетиці, що широко розвивається, можна виділити два основних напрями: сонячна теплоенергетика, яка використовує сонячну енергію для отримання теплоти, і сонячна електроенергетика, котра використовує сонячну енергію для вироблення електроенергії.

При взаємодії сонячного випромінювання з природними процесами утворюються вторинні джерела енергії (мал. 2.1).

  • Предыдущая:
    Раздел 3. Атомная энергетика и окружающая среда
  • Читать далее:
    4.1. Особенности взаимодействия гидроэнергетических объектов с окружающей средой
  •